27/04/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

ערד- שיר ליחידת חילוץ ערד
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

ראשי המועצות של הדרום פגשו השבוע את ראשי הקהילות היהודיות בארה"ב

 
ראשי המועצות של הדרום פגשו השבוע את ראשי הקהילות היהודיות בארה"ב
‏יום רביעי ‏08 ‏מרץ ‏2017

קבוצה של כ-20 ראשי רשויות, אנשי חינוך ומובילי דעת קהל יצאו לוושינגטון וניו יורק במסגרת פרויקט Community של מכון גשר למנהיגות ומשרד התפוצות, להיכרות עם יהדות התפוצות ואתגריה. ניתן למצוא בה בין היתר את איציק דנינו ראש מועצת אופקים, מיכאל ביטון ראש המועצה בירוחם ויו"ר מועצת הנגב ופיני בדש  ראש מועצה מקומית עומר.

 

הפרויקט נועד להכיר למשתתפי התכנית את יהדות התפוצות ולהתחבר אליה דרך דו-שיח, ידע מגוון ומפגשי עומק עם קהילות בתפוצות. הנסיעה היא חלק מפרויקט של כ-3 חודשים, הכולל מספר מפגשים בארץ ומפגש עם קהילות יהודיות בחו"ל, הנועד להקנות למשתתפים ידע והיכרות בלתי אמצעית עם המגמות העכשוויות ביהדות התפוצות והאתגרים ביחסי ישראל והתפוצות. במסגרת המשלחת נפגשה המשלחת עם רבנים, ראשי הקהילה היהודית, נציגי אייפא"ק, חברי קונגרס ועוד. הקבוצה שכללה נציגים מכלל המגזרים בארץ ומכלי התקשורת השונים וניתן למצוא בה בין היתר גם את איציק דנינו ראש מועצת אופקים, מיכאל ביטון ראש המועצה בירוחם ויו"ר מועצת הנגב, אשת החינוך מרים פרץ, גיל לבנה ראש המועצה האזורית שהם, ורד בוסקילה סמנכ"לית הועד האולימפי, פרופ' יורם הרפז ועוד.

מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם: "נסענו לארה"ב כדי ללמוד על הקהילה ולא כדי להגיד להם מה אנחנו חושבים שהם צריכים לעשות. יש התארגנות מרשימה של הקהילות היהודיות בארה"ב כדי להתמודד עם המציאות החדשה שהם נמצאים בה. יהודי ארה"ב רוצים שגם בישראל נצא במסר מובהק נגד האנטישמיות שהם מתמודדים אתה, הם כעת בשעת משבר והם צריכים את עזרתנו גם במסרים ברורים שיסייעו גם להם אבל גם בחיזוק הזהות היהודית של הצעירים שמגיעים לארץ. אנחנו באנו לארה"ב לא כדי להתרים כספים אלא כדי ללמוד לעמוק את האתגרים של יהדות אמריקה, אנחנו חזרנו מחויבים לקשיים של יהודי ארה"ב."

איציק דנינו, ראש עיריית אופקים: "זה היה מסע חשוב ומרתק. אני מודה למכון גשר ומשרד התפוצות על ההזדמנות לפגוש מובילי דעה יהודים-אמריקאים, ודרכם ללמוד כיצד הם מתמודדים עם הניסיונות לשמור על גחלת יהודית במסגרת הקהילות שלהם. אני תקווה שנושא יהדות הגולה יעלה יותר לסדר היום של מקבלי ההחלטות במדינה, במטרה לחבק את הקהילה היהודית ולהודות על כל מה שהיא עושה בשבילנו".

 
 
לחצו להוספת תגובה לראשי המועצות של הדרום פגשו השבוע את ראשי הקהילות היהודיות בארה"ב
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה