14/11/2018

חדשות ומאמרים

הקטן
הגדל
 
כניסת רשומים
אימייל
סיסמה
 
 

חלמוניות בנגב המזרחי / ענת רסקין
 
 
 
 
   

חדשות ומאמרים

-

חדשות ופוליטיקה

-

פארק התעסוקה ``עידן הנגב``

 
פארק התעסוקה ``עידן הנגב``
‏יום שני ‏29 ‏נובמבר ‏2010

25 יזמים בדרך להשתלבות בתחומי הפארק והעבודות במקום נמשכות. פיתוח הקרקע בשלב ב' של הפרויקט החל השבוע.

בתחילת השבוע החלו עבודות פיתוח הקרקע בשלב ב' של פארק התעסוקה "עידן הנגב" הסמוך לצומת להבים רהט. מדובר בהכשרה של 150 דונם נוספים של הפרויקט אשר מצטרפים ל-100 דונם שכבר פותחו. היקף העבודות נאמד בכשמונה מיליוני שקלים והן צפויות להימשך עד אמצע השנה הבאה.

 

 

עם השלמתן עתידה להתחיל במקום בניית המפעלים על שטח של 250 דונם. עד כה 25 יזמים הביעו רצונם להשתלבות בפרויקט והם עתידים לבנות מפעלים בגדלים שונים ולהעסיק 1500 אנשים. היקף הבנייה שצפויה במקום נאמדת במאות מיליוני שקלים.

יגאל יוסף העומד בראש היחידה לאזורי פיתוח במשרד התמ"ת אמר השבוע כי מדובר בפארק תעסוקה אזורי שעתיד להשפיע על מפת התעסוקה בנגב כולו. "המטרה שלנו היא לעודד תעסוקה באזור ולהביא מגוון מקורות פרנסה לתושבי האזור".

חגי אופק, מנהל מנהלת הפרויקט ציין כי השיווק המהיר והמוצלח לא הפתיע. "קשה להתחרות במיקום המצוין של הפארק שלנו, אנחנו צמודים לכביש 6 ולתחנת הרכבת להבים-רהט, וגם נמצאים מרחק של כחצי שעה בלבד מנמל אשדוד, נתון חשוב ליצואנים. כמו כן הפארק מצוי באזור פיתוח א' המעניק מקסימום הטבות לתעשיינים".

היזמים שנבחרו להשתקע בפארק עברו ועדת מיון וקבלה והתחייבו לעמוד בתקנים של תעשייה נקייה הכוללים מחזור, חזיתות יפות ופיתוח אזורים ירוקים בקרבת המפעל. לצורך השמירה על איכות הסביבה, ניתנת להם גם האפשרות להתחבר לצינור הגז הטבעי שעובר בסמוך לפארק.

שלוש הרשויות השותפות להקמת הפארק הן המועצה האזורית בני שמעון, עיריית רהט והמועצה המקומית להבים. מדובר בשיתוף פעולה כלכלי-תעסוקתי יוצא דופן בין רשויות יהודיות וערביות שנועד לייצר מקורות הכנסה לרשויות ומקומות תעסוקה לתושבים.

פרט למפעלי תעשייה, יכלול הפארק גם מבני ציבור, כמו בית חולים וקמפוס טכנולוגי להכשרת עובדים ואזור מסחרי.

 

 
 
לחצו להוספת תגובה לפארק התעסוקה ``עידן הנגב``
 
תגובות
 
 
 
 
 
תיירות חבל יתיר- מועצה אזורית הר חברון
 
אתר עיריית ערד
 
תנועת אור - חיים בנגב ובגליל
 
וילות יוקרתיות לנופש
 
לחלום רחוק - טיולים למונגוליה
 
אתר 'בוטיקו' תיירות עסקית בדרום
 
דרושים
 
פורטל מנהלי משאבי אנוש
 
הסטודנט-ביקורות סטודנטים על לימודים בישראל
 
לוח המלגות הגדול בישראל
 
דירות7 בערד והנגב המזרחי
 
ארגון השומר החדש
 
אגודת הפסוריאזיס הישראלית
 
שדה בריר - ערד נגד המכרה